IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
Poslední možnost :-)
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Znovu otevření programu Nová zelená úsporám ,,light"
1
Dětský den 2024
Traktoriáda Myštěves
2

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Akce v obci > Akce v roce 2010 > Sjezd na čemkoliv

Lodínský sjezd na čemkoliv 

Nedělní ráno nezačalo nejlépe - vítr a pěkná zima vůbec nenasvědčovaly tomu, že by se odpoledne mohly pořádat "hry na sněhu". Příroda se naštěstí smilovala a hned po obědě se začali na kopec scházet první adrenalinoví šílenci. Po druhé hodině odpolední nebylo na svahu k hnutí a rozhodně nás potěšilo, že se akce zúčastnili i přespolní.  Občerstvení připraveno, hudba v plném proudu - můžeme začít.

Děti se pustily do sjíždění s takovou chutí (a někdy i bez rozumLodín 7. 2. 2010u), až se zdálo být naprosto nemožné, aby se naše řádění obešlo bez zranění.  Po ujasnění pravidel se z vrcholu kromě běžně dostupných bobů, ježdíků, podprdelníků, skibobů, snowboardů, saní či hitu letošní zimy -  nafukovacích kruhů začali pouštět také závodníci na zcela originálních samojezdech. Za zmínku stojí plně funkční  záchodová mísa, kanoe s pádly, pojízdné houpací koně, nafukovací bazén,  formule 1, proutěné koše na lyžích, pytle plněné senem nebo  smrťák v rakvi. Zlatým hřebem se stal sjezd spoře oděných  lodínských celebrit Milana, Lukáše a Aleše a jejich gumových "partnerek" na nedefinovatelném stroji, který připomínal sněhový vor. Přestože chlapci do cíle nedojeli, sklidili zaručeně největší aplaus a obdiv přihlížejících diváků.

Než Vás pozvu k prohlídce fotografií, rád bych touto cestou poděkoval všem nadšencům (mezi jinými především Veronice, Milanovi, Lukášovi a dalším), kteří věnovali čas přípravě další zajímavé lodínské akce, při níž jsme si protáhli ztuhlé kosti, zasmáli se i poklábosili se sousedy. Díky patří i tvůrcům originálních strojů a samozřejmě divákům, bez kterých to nikdy není to pravé.

A co si přát pro příští ročník? Rozhodně více "zachránců" na trati (díky Kájo a Péťo), konstruktérům inspiraci a trpělivost, samozřejmě  žádné úrazy a  zničené stroje (chudák Maruška...) a v neposlední řadě trochu sněhu. Víc mě nenapadá... Co Vás?

PS

 

PS: Pokud některý z fotografů "ulovil" zajímavé snímky, rád s jeho souhlasem zveřejním.

 

>>fotografie