IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Akce v obci > Akce v roce 2010 > Podzimní akce

Podzimní akce

Vše začalo drakiádou a počasí se opravdu vyznamenalo. Na nebi se během pár chvil objevila celá letka draků. K vidění byli netopýři, parašutisté, ovladatelná křídla i několik klasických papírových draků. I přes několik drobných karambolů si létání všichni užili, kdo si potřeboval odpočinout nebo měl žízeň, ten se občerstvil přímo na louce (děkujeme osazenstvu "polní kuchyně"). Někteří dokonce obě činnosti spojili - Honza Ragula, jemuž drak létal snad až nad Kobylicemi, zvládl sedět v bufetu a přitom pohodlně pouštět draka. Kdo umí....

Minulý víkend jsem si v Lodíně užívali krásně podzimní náladu, kterou vykouzlilo už páteční aranžování. A výsledky snažení našich šikovných dam jsou víc než vydařené. Děti se těšily hlavně na sobotní odpoledne, kdy se vše točilo okolo dýní a dýniček. Dlabalo se a vykrajovalo, aranžovalo a zdobilo až do setmění. To už byla nově opravená náves osázena rozsvícenými dýněmi a spoustou dalších světýlek a tak jsme akci zakončili společnou, možná trochu strašidelnou procházkou.
Všem, kdo vymýšleli, organizovali, sháněli materiál a chystali občerstvení pro účastníky, patří velký dík. Snad je neodradí ani nenechavci a vandalové, kterým vadilo, jak je vesnice vyzdobená, a během noci zničili, nebo dokonce ukradli několik dýní a elektrických svíček. (Ti snad ani nemohli být z Lodína!?)

PS + MK

>>fotografie