Kontakty

Drobečková navigace

Obecní úřad > Obec > Fotogalerie > Akce v obci > Akce v roce 2011 > Morava

Vinný sklípek

Ve dnech 1. a 2. října 2011  v 10.hod odjel autobus z Lodína směrem do Němčiček.  Putování za vínem se zúčastnili 4 Janatováci a 36 Lodínských, což byl velký úspěch.

Cestou jsme se zastavili v Letovicích na oběd v restauraci "Na Dvorku".  Naše druhá zastávka byla v Hustopečích, kde probíhaly burčákové slavnosti.  Okolo 18:00 hod.  jsme dorazili do  Němčiček. K ubytování jsme zvolili penzion místního sportovního klubu "Pod Sjezdovkou".
V Němčičkách nás přivítal "šuhaj Martin". Poté následovala prohlídka vinic, abychom získali také nějaké informace o pěstování  a historii Pálavské oblasti. Zajímavostí byl nejstarší strom oskeruše v naší republice.  Pak již následovalo to, za čím jsme vážili tak dalekou cestu.  Vinný sklípek "Slovácký dvůr", kde jsme si pochutnávali nejen na dobrém vínku, ale i na bohatém pohoštění.  Zazpívali jsme si s harmonikářem, který pro oživení zábavy občas vzal do ruky i kytaru.  Druhá ochutnávka byla pod vedením "šuhaje Lukáše",  poté už se jen jedlo, pilo, hodovalo.  V neděli ráno po snídani k překvapení všech se jezdilo na bobové dráze. Před cestou domů jsme se posilnili čerstvým burčákem. Cestou domů zbyly síly už jen na pozdní oběd v motorestu "Formanka" Lipůvka.

>>fotografie

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.lodin.cz

Registrujte se zde

Fulltextové vyhledávání