IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Pálení čarodějnic 2024
1
Pojďme ven - poznávejme společně místo, kde žijeme
2 3 4
Mikroregionem Nechanicko na kole
5

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Akce v obci > Akce v roce 2010 > Dětské hřiště

Dětské hřiště

Vzhledem k již chátrajícím hracím prvkům na dětském hřišti, které již nesplňovaly potřebnou normu pro jejich bezpečný provoz,  jsme se rozhodli pro jeho úplnou přestavbu, přesněji řečeno zbudování nového hřiště.

Vybrat lokalitu nebyl problém - po odstranění stávajících dřevěných domečků a skluzavek jsme opět zvolili stejný prostor, který se nachází v klidném a bezpečném místě. Při výběru dodavatele hracích prvků nás kromě cenové dostupnosti nejvíce zajímal materiál, ze kterého jsou prvky vyrobeny,  a s ním spojené náklady na údržbu. Nakonec jsme zvolili kombinaci kovu, probarveného plastu a dřevěných lepených hranolů. Zbývalo vybrat vhodný povrch - tráva, "kačírek", mulč ani písek nás příliš neoslovily, neboť vyžadují pravidelnou péči, navíc nesplňují bezpečnostní a hygienické normy. Proto jsme dali přednost jednolitému gumovému povrchu, který díky své zajímavé grafice dodal hřišti šmrnc, děti nejsou při hrách špinavé a mohou na hřiště i za nepříznivého počasí, při pádu se neporaní. Celé hřiště jsme oplotili a v plánu jsou už pouze terénní a parkové úpravy, které hřiště zútulní a časem vytvoří stín, který v parných letních dnech nabízí pouze slunečník.

Při slavnostním otevření, které se konalo první víkend v červnu, se sešlo několik desítek dětí a dospělých. Lodínské maminy hřiště vyzdobily, poslechli jsme i pěkné básničky našich nejmenších. Jakmile pan starosta J. Pelánek slavnostně přestřihl pásku, nic již nebránilo, aby děti řádně otestovaly pevnost nových prvků, což činí takřka každý den. To je pro nás dostatečným důkazem, že nemalé finance byly investovány správným směrem.

PS

>>fotogalerie