IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
Poslední možnost :-)
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Znovu otevření programu Nová zelená úsporám ,,light"
1
Dětský den 2024
Traktoriáda Myštěves
2

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky > Sportovní spolek Lodín

Sportovní klub LodínLogo spolku

IČ:  09831690

Předseda: Jan Kraus

Místopředseda: Stanislav Zanespal

Email: sklodin@email.cz

Představení spolku

Sportovní klub Lodín z.s. IČ: 09831690 byl založen 21. 12. 2020. Je veden u Krajského soudu v Hradci Králové pod spisovou značkou L 13629. Hlavním cílem spolku je vytvoření podmínek pro sportovní činnosti a jejich vedení, další prioritou je také vybudování chybějících sportovišť a jejich následná správa.

Lodín

V Lodíně žije velké množství dětí i dospělých, kteří mají o sportovní aktivity všeho druhu značný zájem. To se ukazuje nejen v letním, ale také zimním období, viz zájem o aktivity na hřišti či zamrzlém rybníku. Děti se věnují (kromě jiného) zejména míčovým sportům, v Lodíně však není organizace, pod kterou by tyto sporty byly vedeny, ani vyhovující prostor pro jejich provozování. Právě těmto aktivitám by se měl spolek věnovat. Pro jejich zabezpečení bychom chtěli vybudovat travnatou plochu, jež by byla vhodná pro sportovní disciplíny, o které je mezi dětmi i dospělými dlouhodobě největší zájem - fotbal, nohejbal. Na základě požadavků místních spoluobčanů a v součinnosti s obcí Lodín bychom chtěli vytvářet další sportoviště, kde by se zájemci o pohyb mohli plnohodnotně věnovat všem sportovním odvětvím.  Za tímto účelem spolek požádá obec Lodín o finanční zajištění výstavby sportovišť, která by měla (kromě travnaté plochy) být bezúdržbová. Předpokladem je také čerpání finančních prostředků v rámci dotačních programů Národní sportovní agentury a dalších. Provoz spolku tedy nebude hrazen z finančního rozpočtu obce, spolek nebude žádat o finance z rozpočtu obce Lodín na provoz, pouze o financování případných sportovišť, a to za předpokladu, že získá potřebnou dotaci ze Sportovní agentury. Jedinou výjimkou bude případná realizace travnaté plochy, kterou chceme vytvářet svépomocí. 

Lodín

Jednou z prvních akcí, kterou by spolek rád zahájil svoji činnost (pokud nám to podmínky dovolí), je uspořádat letní turnaj v tenise – čtyřhry. Podaří-li se vybudovat travnatou plochu, je v plánu fotbalový turnaj známých osobností. Tento rok bychom chtěli také nabídnout pravidelné cvičení pro spoluobčany 50+, budeme moc rádi, pokud bude z jejich strany zájem a přidají se k nám do spolku. Chceme obsáhnout všechny věkové kategorie. Sporty, které budeme chtít zaštítit: fotbal, nohejbal, tenis, basketbal, minigolf, volejbal (spolek již existuje), případně další. Ještě v průběhu roku 2021 bychom chtěli v případě zájmu a po dohodě s vedením příspěvkové organizace instalovat další sportovní atrakci na koupaliště nebo do areálu kempu. Pro členy spolku bude atrakce finančně zohledněna. Na základě dohody s dosavadními partnery, kterými jsou vzhledem k zaměření spolku prodejci sportovních potřeb a sportovního oblečení, mohou členové spolku využívat nabídnuté slevy ve vybraných obchodech.

 Lodín

Jak se přihlásit?

Do spolku se může přihlásit každý občan včetně dětí (u dětí do 15 let je nutný podpis zákonného zástupce). Jelikož budeme v budoucnu chtít čerpat dotace na sportoviště a volnočasové aktivity, je nutné mít vše zdokumentované a podepsané. Rád bych vás tedy požádal o co největší podporu spolku. Čím víc nás bude, tím větší budou naše možnosti.

Vyplněnou a podepsanou přihlášku (viz příloha) lze v tištěné podobě vhodit do schránky OÚ Lodín, popř. na adresu Lodín 127 (Jan Kraus). Lze využít i odevzdání v elektronické podobě na email spolku: sklodin@email.cz.

Děkuji za vaši podporu a těším se na naši spolupráci

Jan Kraus

předseda spolku

Ke stažení: 

Přihláška (pdf)

 Partneři

Jako jeden team

www.jakojedenteam.cz - sleva 20% pro členy spolku