Kontakty

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Obecní úřad > původní uvod str

Omlouváme se stránky právě probíhají kompletní úpravou

fav.png

 

Aktuality

28. 5. 2022 Hlášení 27.5.2022

1. 6. 2022 Hlášení 26.5.2022

27. 5. 2022 Hlášení 25.5.2022

 

Obec Lodín

Obec Lodín se nachází 17 km od Hradce Králové. Jméno obce Lodín vzniklo z osobního jména Lóda, které bylo zkratkou někdejšího jména. První písemná zmínka o obci je z r. 1073. Posledními majiteli byli Harrachové. K obci náleží osada Janatov.

Kemp Lodín - koupaliště, pohled z tobogánu

V Lodíně působí od roku 1905 Sbor dobrovolných hasičů. V současnosti žije v Lodíně a Janatově 383 obyvatel. V katastru obce se nacházejí 2 rozlehlé rybníky (Močidlo a Homoláč). V posledních letech přispělo k rozkvětu obce vybudování kanalizace, vodovodu a plynofikace. V roce 1998 bylo nově otevřeno moderní koupaliště, na které se sjíždějí návštěvníci ze širokého okolí. Během posledních let se koupaliště rozrostlo také o hřiště s umělým povrchem a kemp s 13 chatkami, přípojkami pro karavany a stany. Kemp pravidelně získává zlaté medaile a ocenění „nejlepší kemp“. Proto ho každoročně navštěvují tisíce turistů z Čech i celé Evropy.  Obec podporuje výstavbu RD na připravených stavebních parcelách, čímž do Lodína neustále přibývají další a další občané.

Lodín - pohled na náves

Také proběhla rekonstrukce střechy a zateplení na budově obecního úřadu, resp. obecní hospody na návsi. Podařilo se také zrealizovat zbudování dětského hřiště s umělým povrchem a úpravu centra obce. V současné době se chystá rozšíření areálu koupaliště o další budovu, která nabídne návštěvníkům campu i místním občanům další zajímavé služby.

V okolí Lodína - Janatova se nachází hned několik zámků a to Myštěves (golfové hřiště), Sloupno, Hlušice a nejznámější Hrádek u Nechanic, kde je další atraktivní golfové hřiště. V obci Petrovice (3km) se nachází barokní kostel Nanebevzetí P. Marie, postavený uprostřed hřbitova v roce 1737. Nad kostelem socha sv. Jana Nepomuckého, na kopci nad vsí socha sv. Václava. V Loučné Hoře unikátní dřevěný kostel. Ve Skřivanech (5km) je Barokní kostel Rodiny Páně s nedalekou dřevěnou zvonicí. Původně barokní zámek ve Skřivanech byl přestavěn ve slohu anglické novogotiky a je obklopen anglickým parkem. V hájovně za obcí Skřivany je rodiště polárního badatele Dr.V.Vojtěcha. V okolí je naučná stezka s památným stromem dubem letním, starým přes 400 let. Další turistické destinace v okolí najdete zde.

Rybník

 

Obec Lodín - netfirmy.cz Městské, obecní úřady - netfirmy.cz 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.lodin.cz

Registrujte se zde