Kontakty

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Obecní úřad > původní uvod str

Omlouváme se stránky právě probíhají kompletní úpravou

fav.png

 
 

Obec Lodín

Obec Lodín se nachází 17 km od Hradce Králové. Jméno obce Lodín vzniklo z osobního jména Lóda, které bylo zkratkou někdejšího jména. První písemná zmínka o obci je z r. 1073. Posledními majiteli byli Harrachové. K obci náleží osada Janatov.

Kemp Lodín - koupaliště, pohled z tobogánu

V Lodíně působí od roku 1905 Sbor dobrovolných hasičů. V současnosti žije v Lodíně a Janatově 383 obyvatel. V katastru obce se nacházejí 2 rozlehlé rybníky (Močidlo a Homoláč). V posledních letech přispělo k rozkvětu obce vybudování kanalizace, vodovodu a plynofikace. V roce 1998 bylo nově otevřeno moderní koupaliště, na které se sjíždějí návštěvníci ze širokého okolí. Během posledních let se koupaliště rozrostlo také o hřiště s umělým povrchem a kemp s 13 chatkami, přípojkami pro karavany a stany. Kemp pravidelně získává zlaté medaile a ocenění „nejlepší kemp“. Proto ho každoročně navštěvují tisíce turistů z Čech i celé Evropy.  Obec podporuje výstavbu RD na připravených stavebních parcelách, čímž do Lodína neustále přibývají další a další občané.

Lodín - pohled na náves

Také proběhla rekonstrukce střechy a zateplení na budově obecního úřadu, resp. obecní hospody na návsi. Podařilo se také zrealizovat zbudování dětského hřiště s umělým povrchem a úpravu centra obce. V současné době se chystá rozšíření areálu koupaliště o další budovu, která nabídne návštěvníkům campu i místním občanům další zajímavé služby.

V okolí Lodína - Janatova se nachází hned několik zámků a to Myštěves (golfové hřiště), Sloupno, Hlušice a nejznámější Hrádek u Nechanic, kde je další atraktivní golfové hřiště. V obci Petrovice (3km) se nachází barokní kostel Nanebevzetí P. Marie, postavený uprostřed hřbitova v roce 1737. Nad kostelem socha sv. Jana Nepomuckého, na kopci nad vsí socha sv. Václava. V Loučné Hoře unikátní dřevěný kostel. Ve Skřivanech (5km) je Barokní kostel Rodiny Páně s nedalekou dřevěnou zvonicí. Původně barokní zámek ve Skřivanech byl přestavěn ve slohu anglické novogotiky a je obklopen anglickým parkem. V hájovně za obcí Skřivany je rodiště polárního badatele Dr.V.Vojtěcha. V okolí je naučná stezka s památným stromem dubem letním, starým přes 400 let. Další turistické destinace v okolí najdete zde.

Rybník

 

Obec Lodín - netfirmy.cz Městské, obecní úřady - netfirmy.cz 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.lodin.cz

Registrujte se zde